Výroba s penobetónov

Systém výstavby domov

Gemite Group, svetový líder vo vývoji a predaji stavebných technológií, je spoločnosťou so širokým predmetom činnosti. Špecializuje sa na výrobu a predaj nielen samostatných materiálov, ale vyvíja aj stavebné systémy. Gemite Group je dobre etablovaná v mnohých krajinách prostredníctvom  spoločností a distribútorov.

Takmer desať rokov trvajúci výskum a vývoj priniesol pre Gemite výsledok v podobe univerzálneho stavebného systému Omni-Globe, ktorý je vhodný na výstavbu budov. Z tohto systému je možné realizovať výstavbu nielen nízkopodlažných rodinných domov, ale aj komerčných priestorov vo viacpodlažných objektoch. Omni-Globe systém je prekvapujúco jednoduchý. Každá stavba je postavená z omni blokov. Veľké, ale nízkohmotnostné bloky sú vyrobené mimo stavby. Na stavenisko sú dopravené, aby z nich bola postavená budova. Omni-Globe je možné prirovnať k zhotoveniu dobre navrhnutého puzzle, alebo k obrím lego kockám.

ČO JE OMNI-GLOBE?

Omni-Globe je:

1 / Výhodný: Stavebný systém Omni-Globe ponúka rýchlosť a efektívnosť konštrukcie oceľových rámov s výhodami klasického muriva.

2 / Pokrokový: Omni-Globe využíva konvenčné stavebné materiály ako galvanizovaná oceľ, super ľahký betón a ostatné materiály inovatívnou metódou.

3 / Jednoduchý a rýchly: Vo výrobnej fabrike vyhotovené steny, podlahové a stropné diely zvyšujú ekonomiku stavby a umožňujú rýchlu realizáciu samotnej stavby.

4 / Variabilný v dizajne a ukončení: Modulárny systém prefabrikovaných dielov umožňuje nekonečnú variabilitu dizajnu. Samotná montáž umožňuje rozmanitosť výsledných úprav, ktorými sa eliminuje panelový výzor.

5 / Kvalitný: Vysoká tepelná a zvuková izolácia, konštrukčná integrita odolávajúca vetru so silou hurikánu a zemetraseniam, kombinovaná s vysokou životnosťou všetkých prvkov ponúka nezvyčajnú kvalitu.

6 / Omni-Globe je tiež kompletným stavebným systémom: pokiaľ ostatné stavebné systémy ponúkajú stenové, stropné alebo strešné systémy jednotlivo, Omni-Globe zahŕňa všetky tri stavebné komponenty.

Stenové panely: ľahká galvanizovaná oceľová forma zaručuje prefabrikovanú presnosť stenového panelu. Vnútro, resp. výplň zabezpečuje tepelnú a zvukovú izoláciu. Typickou výplňou sú ľahké cementové hmoty. HDS vláknom spevnené, na stavenisku aplikované, nehorľavé, kvalitné prvky v hrúbke 12 -15 mm z oboch strán poskytujú extra nárazovú odolnosť. V chladných oblastiach sa HDS vlákno nahrádza prídavnou tepelnou izoláciou z vonkajšej strany steny.

Podlažia poschodí a strechy: Ľahké rámy z galvanizovanej ocele tvoria obvodové a spevňujúce piliere z prefabrikovaných častí. Panel z ocele je vyplnený izolačnou hmotou a natretý LDS vláknom na spevnenie vrstvy. Podlahy sa na stavenisku tvoria z ľahkého betónu. Strešný systém je na stavbe natretý izolačným materiálom a ochrannými strešnými povrchovými úpravami (môže sa tiež použiť šindeľ alebo iná strešná krytina).